Návod na používanie mobilnej aplikácie KtoMiVolal pre Android

Prvé spustenie a zoznam hovorov

Pri prvom spustení aplikácie KtoMiVolal budete vyzvaní k výberu krajiny, v ktorej chcete aplikáciu využívať.  Túto voľbu je možné kedykoľvek neskôr v nastavení zmeniť.  Po výbere krajiny budete presmerovaný na hlavnú stránku aplikácie, teda na zoznam prichádzajúcich hovorov.  Pri prvom spustení prosím počkajte než sa stiahne databáza čísel, táto akcia prebehne na pozadí. Po úspešnom stiahnutí už celá aplikácia funguje aj bez pripojenia k internetu.

Stahování databáze čísel

Akonáhle je sťahovanie dokončené, zoznam prichádzajúcich hovorov v aplikácii sa aktualizuje a pri číslach, ktoré sú nejakým spôsobom ohodnotená sa objaví dodatočné informácie: Farebný štítok, označujúci priemerné hodnotenie telefónneho čísla piatimi stupňami:

  • Užitočné (Zelená)
  • Vyhovujúce (Modrá)
  • Neutrálne (Šedá)
  • Obťažujúce (Oranžová)
  • Negatívne (Červená)

A Počet komentárov, vďaka ktorému je možné vidieť koľko užívateľov už toto číslo hodnotilo. Ak je telefónne číslo veľa komentované a je redakciou overené objaví sa ďalšie dve informácie a tými sú Vlastník čísla a Typ hovoru.

Příchozí hovory

Pri každom čísla môžete kliknutím otvoriť detail v ktorom nájdete podrobné informácie o telefónnom čísle s možnosťou si dané číslo zablokovať a kompletný výpis všetkých komentárov.  Pomocou tlačidla „+“ môžete číslo sami ohodnotiť a pomôcť tak ostatným užívateľom.

Detail telefonního čísla Komentáře k telefonnímu číslu Přidání komentáře k telefonnímu číslu

V databáze telefónnych čísel je tiež možné vyhľadávať a to aj bez pripojenia k internetu. Vyhľadávanie reaguje od 4. číslice a už počas písania vám samo ukazuje nájdená čísla. Kliknutím na číslo sa opäť dostanete na detail čísla, kde ho môžete ohodnotiť. Ak číslo v databáze nie je, zobrazia sa iba informácie o tom, že môžete byť prvý kto ho ohodnotí.

Vyhledávání telefonního čísla Telefonní číslo nebylo nalezeno

Aktívna notifikácia

Jednou z hlavných funkcií aplikácie je aktívna notifikácia. Vďaka tejto skvelej funkcii viete u neznámeho čísla skôr, než prichádzajúci hovor zdvihnete, či si máte na číslo dávať pozor alebo nie. Aktívna notifikácia je malý rámček nesúci informáciu o danom telefónnom čísle. Zobrazí sa iba v prípade, že toto číslo nemáte vo svojom zozname kontaktov a o danom čísle je záznam v našej databáze. Táto funkcia je po nainštalovaní automaticky zapnutá, vypnúť ju môžete v nastaveniach aplikácie. Či je funkcia zapnutá spoznáte pomocou trvalé notifikácia "Ochrana je aktívna".  V nastavení aktívnej notifikácie je možné nastaviť aj jej umiestnenie. Rôzne telefóny môžu mať rôzne obrazovky pri prichádzajúcom hovore a môže sa teda stať, že rámček s informáciou prekryje niektorú dôležitú časť pôvodnej obrazovky. Preto je potrebné si túto pozíciu vyskúšať a starostlivo nastaviť v nastavení.

Notifikace o aktivní kontrole Notifikace o příchozím hovoru Notifikace o příchozím hovoru (střední pozice)

Nastavenie

Hlavné

V hlavnom nastavení možno ovládať aktívnu notifikáciu, ako je popísané vyššie.

Nastavení notifikace při příchozím hovoru

Tiež je tu možnosť zapnúť alebo vypnúť automatickú aktualizáciu databázy čísel. Ak je táto funkcia zapnutá je databáza denne na pozadí aktualizovaná.  Ak nie, môžete si databázu vždy aktualizovať v nastavení ručne (v sekcii Info).

Nastavení aktualizace databáze čísel

Ďalším veľmi dôležitým prvkom je nastavenie automatického blokovania čísiel. Tu si môžete zapnúť a nastaviť pravidlá, podľa ktorých za Vás má aplikácia blokovať prichádzajúce hovory z neznámych čísel. Môžete si určiť od akého priemerného hodnotenia v kombinácii s počtom komentárov Vás má aplikácia chrániť. Automaticky je nastavené priemerné hodnotenie 4 - obťažujúce a počet komentárov 5, z čoho sa dá už celkom dobre súdiť, že číslo bude obťažujúce. Aplikácia za Vás môže tiež automaticky blokovať skrytá čísla. Ak aplikácia hovor zablokuje, objaví sa Vám notifikácia, kde môžete kliknutím skontrolovať, kto sa Vám pokúšal dovolať a či zablokovanie bolo oprávnené.

Nastavení blokování telefonních čísel Notifikace zablokování telefonního čísla

Krajina

Tu si môžete kedykoľvek zmeniť krajinu pre vyhľadávanie čísel.

Nastavení země a serveru pro vyhledávání

Info

V sekcii info nájdete informácie o stave databázy a môžete si tu databázu ručne aktualizovať. Okrem toho aplikácia ponúka možnosť si exportovať či importovať všetky svoje ručne vybrané blokované čísla a nastavenie pravidiel. Táto funkcia je veľmi užitočná k prenášaniu nastavenie medzi telefónmi. Stačí len nastaviť cestu k súboru pre export, prípadne import.

Informace o poslední aktualizaci Export a import blokovaných čísel a nastavení