Návod na používanie mobilnej aplikácie KtoMiVolal pre iPhone (iOS)

Prvé spustenie a zoznam hovorov

Pri prvom spustení aplikácie KtoMiVolal budete vyzvaní k výberu krajiny, v ktorej chcete aplikáciu využívať. Túto voľbu je možné kedykoľvek neskôr v nastavení zmeniť. Po výbere krajiny budete presmerovaný na hlavnú stránku aplikácie. Pri prvom spustení prosím počkajte než sa stiahne databáza čísel. Priebeh stiahnutia uvidíte na úvodnej stránke. Po úspešnom stiahnutí už celá aplikácia funguje aj bez pripojenia k internetu.

Sťahovanie databázy čísel

Akonáhle je sťahovanie dokončené vygeneruje sa zoznam identifikácie telefónnych čísel a zoznam blokovaných čísel pre využitie systémom iOS. Aby bolo možné identifikáciu čísiel a blokovanie hovorov využívať, je potreba aplikáciu KtoMiVolal povoliť v nastaveniach telefónu v sekcii Telefón a Blokovanie hovorov a identifikácia.

Nastavenie telefónu Blokovanie hovorov a identifikácia Povolenie aplikácie pre blokovanie

Identifikácia a blokovanie hovorov

Jednou z hlavných funkcií aplikácie je poskytnúť systému iOS informácie o identifikácii telefónneho čísla prípadne jeho zablokovanie. Systém iOS potom na volacej obrazovke a v zozname prichádzajúcich hovorov zobrazí identifikáciu telefónneho čísla z aplikácie KtoMiVolal. Vďaka tejto skvelej funkcii viete u neznámeho čísla skôr než prichádzajúci hovor zdvihnete či si máte na číslo dávať pozor alebo nie.

Identifikácia prichádzajúceho hovoru Zoznam prichádzajúcich hovorov

Vyhľadávanie čísel

V databáze telefónnych čísel je možné tiež vyhľadávať a to aj bez pripojenia k internetu. Vyhľadávanie reaguje od 4. číslice a už počas písania vám samo ukazuje nájdená čísla. Kliknutím na číslo sa opäť dostanete na detail čísla, kde ho môžete ohodnotiť. Ak číslo v databáze nie je, zobrazia sa iba informácie o tom, že môžete byť prvý, kto ho ohodnotí.

Vyhľadávanie telefónneho čísla Telefónne číslo nebolo nájdené

Pri telefónnych číslach, ktoré sú nejakým spôsobom ohodnotená sa objaví dodatočné informácie: Farebný štítok, označujúci priemerné hodnotenie telefónneho čísla piatimi stupňami:

  • Užitočné (Zelená)
  • Vyhovujúce (Modrá)
  • Neutrálne (Šedá)
  • Obťažujúce (Oranžová)
  • Negatívne (Červená)

A Počet komentárov, vďaka ktorému je možné vidieť koľko užívateľov už toto číslo hodnotilo. Ak je telefónne číslo veľa komentované a je redakciou overené objaví sa ďalšie dve informácie a tými sú Vlastník čísla a Typ hovoru.

Pri každom čísle môžete kliknutím otvoriť detail v ktorom nájdete podrobné informácie o telefónnom čísle s možnosťou si dané číslo zablokovať a kompletný výpis všetkých komentárov. Pomocou tlačidla „+“ môžete číslo sami ohodnotiť a pomôcť tak ostatným užívateľom.

Detail telefónneho čísla Komentáre k telefónnemu číslu Pridanie komentára k telefónnemu číslu

Nastavenie

Hlavné

V hlavnom nastavení je možné nastaviť automatické blokovanie čísel. Tu si môžete zapnúť a nastaviť pravidlá, podľa ktorých za Vás má aplikácia blokovať prichádzajúce hovory z neznámych čísel. Môžete si určiť od akého priemerného hodnotenia v kombinácii s počtom komentárov Vás má aplikácia chrániť. Automaticky je nastavené priemerné hodnotenie 4 - obťažujúce a počet komentárov 5, z čoho sa dá už celkom dobre súdiť, že číslo bude obťažujúce.

Nastavenie blokovania telefónnych čísel

Krajina

Tu si môžete kedykoľvek zmeniť krajinu pre vyhľadávanie čísel.

Nastavenie krajiny a servera pre vyhľadávanie

Info

V sekcii info nájdete informácie o stave databázy a môžete si tu databázu ručne aktualizovať. Okrem toho aplikácia ponúka možnosť si exportovať či importovať všetky svoje ručne vybrané blokované čísla a nastavenie pravidiel. Táto funkcia je veľmi užitočná k prenášaniu nastavenie medzi telefónmi. Stačí len nastaviť cestu k súboru pre export, prípadne import.

Informácie o poslednej aktualizácii Export a import blokovaných čísel a nastavenie